مهمه که هتل کجا باشه؟

اتفاقاً موقعیت جغرافیایی هتل کاملا تعیین کننده است لیکن متأسفانه در ایران کمتر به آن اهمیت داده شده. فرض کنید که برای امتحان تافل یا آیلتس یا GRE به کشور دیگری سفر کرده‌اید. امتحان هم ساعت 8 صبح است. اگر هتل شما این سر شهر باشد و محل آزمون آن سر شهر چطور می‌خواهید در ترافیک صبحگاهی به‌موقع به محل امتحان برسید؟ حالا این یک بار است. اگر همراه گروهی، مسؤول برگزاری نمایشگاهی در فرانکفورت باشید و هتل شما نه تنها دور از محل برگزاری نمایشگاه باشد بلکه سر و صدای کلوب‌های اطراف هتل باعث شود که تا ساعت 3 صبح نتوانید بخوابید در پایان این سفر چه جور خاطره‌ای برایتان می‌ماند؟
hotel map حتی در سفرهای تفریحی یا زمانی که به هوای دیدنی‌های یک شهر به آن سفر می‌کنید، اگر موقعیت هتل دور از مراکز خرید یا جاهای دیدنی شهر باشد، مجبور خواهید بود برای تردد در شهر از تاکسی استفاده کنید. تاکسی در بعضی شهرها واقعا گران است. انتخاب نادرست محل هتل می‌تواند تمام صرفه‌جویی شما در انتخاب هتل با قیمت مناسب‌تر را بر باد دهد!
خلاصه در عمده‌ی موارد انتخاب جا و موقعیت هتل مهم است. حالا سؤال این جاست که چطور جای مناسب را تشخیص دهیم و بعد هم چطور هتلی نزدیک به آن‌جا بگیریم.
برای پاسخ به اولی باید گفت جای مناسب به هدف شما از سفر برمی گردد. وقتی به استانبول سفر می‌کنید اگر قصد دیدن جاهای تاریخی را دارید بهتر است هتل شما در منطقه‌ی «سلطان احمد» واقع شده باشد. اما اگر قصد خرید دارید یا برای کار اداری به استانبول می‌روید منطقه‌ی «تقسیم» انتخاب مناسب‌تری است. در زورق سعی می‌کنیم به مرور برای هر شهر محل‌های مناسب برای هتل را با توجه به اهداف مختلف از سفر معرفی کنیم. اما بخشی از این امر هم دست خود شما را می‌بوسد. اگر در مورد شهرهایی این تجربه را دارید دست به قلم شوید و آن را بنویسید تا دیگران هم بتوانند از تجربه‌ی شما استفاده کنند.
اما مشکل دوم را زورق همین الان هم حل کرده. تک تک هتل‌ های زورق آدرس و مشخصات کامل را همراه دارند. اما باز برای راحت‌تر شدن شما در آینده‌ای نه چندان دور امکان جستجو بر اساس منطقه را هم به امکانات زورق اضافه خواهیم کرد تا اگر خواستید فقط هتل‌ های منطقه‌ی «تقسیم» را ببینید، بتوانید.

/ 0 نظر / 28 بازدید